• Oznam

• V dňoch od 26.09.2022 – 30.09.2022 bude vyučovanie na našej škole prebiehať dištančnou formou.

• Rozprávka O troch grošoch

• Rozprávkou O troch grošoch sa začala aktivita pre žiakov 1. - 4. roč. dňa 22.9.2022. Bola zameraná na rozvoj finančnej gramotnosti, vedomostí a zručností žiakov. Nechýbala dramatizácia rozprávky, čítanie úryvku   s porozumením a didaktické hry,   pri ktorých žiaci vytvorili pozvánku na danú akciu, poskladali postrihané obrázky, rozdelili peniaze na mince a bankovky a nakoniec namaľovali mince podľa svojich predstáv. Zopakovali si učivo  z matematiky a v úlohe boháčov rozdelili peniaze tým, ktorí to najviac potrebujú. Aktivita sa žiakom páčila a mali z nej radosť.

• Šarkaniáda

• Radujú sa milé deti, keď v povetrí šarkan letí. Touto vetou by sme mohli opísať aj 13. september 2022, kedy žiaci 1. stupňa zhotovili šarkanov a za pomoci vetra ich púšťali na školskom dvore. Ako to vyzeralo počas aktivity si môžete pozrieť vo fotogalérii.

• Jesenné cvičenie v prírode

• ​​​​​​Dňa 8. septembra 2022 sa uskutočnilo  Jesenné cvičenie v prírode  pre žiakov  1. stupňa            na športovom ihrisku v Blatnej Polianke. Cieľom cvičenia v prírode bolo u žiakov prostredníctvom prirodzených cvičení zlepšiť úroveň pohybových schopností a špeciálnych zručností, precvičovanie základných poznatkov z dopravnej výchovy, environmentálnej výchovy a  upevňovanie kladného vzťahu k ochrane prírody.

Na 2. stupni sa uskutočnili Účelové cvičenia, počas ktorých si žiaci osvojili  vedomosti a zručnosti  z predmetov: Riešenie mimoriadnych situácií – civilná ochrana, Zdravotná príprava, Výchova k bezpečnému správaniu, Pohyb a pobyt v prírode a Dopravná výchova. Následne na praktickom cvičení, ktoré sa uskutočnilo  na školskom dvore žiaci preukázali osvojenie týchto znalostí.

• Slávnostné otvorenie školského roka 2022/2023

• Dňa 5.9.2022 sa opäť otvorili brány našej školy. Po odznení štátnej hymny pán riaditeľ, Mgr. Martin Pastirik, začal slávnostné otvorenie nového školského roka 2022/2023.  Srdečne privítal všetkých žiakov, zvlášť prvákov a poprial im veľa šťastia a osobných úspechov. Po krátkom príhovore predstavil kolektív učiteľov a ostatných zamestnancov školy a všetkým poprial úspešný a pohodový školský rok. Školský rok je otvorený a nás čaká desať mesiacov usilovnej práce,  ktorú spoločnými silami hravo zvládneme.Tak nech sa nám všetkým darí.

• OZNAM

• Riaditeľstvo ZŠ v Blatných Remetách oznamuje žiakom, že slávnostné otvorenie školského roka 2022/2023 sa uskutoční 05.09.2022 o 8:00.