• Letné prázdniny

• Pedagogický zbor ZŠ Blatné Remety želá svojim žiakom a rodičom krásne prežitie letných prázdnin a dovoleniek. Dovidenia v septembri.

Letné prázdniny trvajú od 1. júla 2024 do 31. augusta 2024. Nástup do školy v novom školskom roku 2024/2025 je 2. septembra 2024.

• Slávnostné ukončenie školského roka 2023/2024

• V piatok 28. júna 2024 si žiaci našej školy odniesli dlhoočakávané koncoročné vysvedčenie. Za nami je ďalší školský rok naplnený usilovnou prácou, starosťami, ale i radosťami. Za výborné výsledky boli ocenení žiaci, ktorí úspešne reprezentovali našu školu, a ktorí dosiahli v tomto školskom roku výborný prospech.

• Riaditeľské voľno

• Riaditeľ Základnej školy, Blatné Remety 98 udeľuje žiakom riaditeľské voľno dňa 21.6.2024 z organizačných dôvodov. Vyučovanie bude pokračovať v pondelok 24.6.2024 do 11.30 hod. z dôvodu zvýšených denných teplôt.

• Besedy s policajtkou - Dopravná výchova a Prevencia kyberšikanovania na školách

• O dodržiavaní pravidiel cestnej premávky, dopravných prostriedkoch a bezpečnosti na cestách nám prišla porozprávať pani policajtka z Okresného riaditeľstva PZ v Michalovciach. Žiaci na 1. stupni boli veľmi pozorní a šikovní, a tak veríme, že cenné rady budú dodržiavať aj vonku na cestách.

Pre žiakov 2. stupňa si pani policajtka pripravila besedu na tému Prevencia kyberšikanovania na školách. Informovala žiakov o rôznych podvodoch na sociálnych sietiach, aby sa nestali obeťou zlodejov a podvodníkov.

• Besedy Šikana a kyberšikana a Viac ako Nick

• Dňa 18.6.2024 sa na našej škole uskutočnili besedy na tému Šikana a kyberšikana a Viac ako Nick. Pani Mgr. Miroslava Lőrincová a pán PhDr. Mgr. Barkasi z odboru prevencie kriminality informovali našich žiakov o problematike šikany a kyberšikany, o tom ako sa chrániť pred kyberšikanovaním,  a o národnej linke na pomoc deťom v ohrození https://viacakonick.gov.sk/.

• Múzeum vody v Michalovciach

• Žiaci 1. - 9. ročníka sa 19.6.2024 zúčastnili exkurzie v Enviromentálnom vodárenskom vzdelávacom zariadení (Múzeum vody) v Michalovciach. Získali reálnu predstavu o kolobehu vody od vodného zdroja po príchod vody do domácnosti - po otvorený kohútik až po jej čistenie, znovu navrátenie. Exkurzia ich zaujala a silným potleskom poďakovali vodárom za ich náročnú prácu.

• Piaty deň Erasmu - Hrad Vinné

• Hrad Vinné, týčiaci sa v nadmorskej výške 325 m.n.m., postavený na hradnom vrchu severozápadne od obce, patrí do skupiny Národných kultúrnych pamiatok Slovenska. Jeho počiatky siahajú až do 13. storočia, čím ho radíme k najstarším historickým pamiatkam v našom okolí. Odpoveď na to presne kedy a kto dal hrad vybudovať zatiaľ nepoznáme, no vieme, že jeho primárnou úlohou bolo pomáhať okolitým hradom Brekov a Jasenov pri ochrane obchodnej cesty vedúcej do Poľska.

• Štvrtý deň Erasmu - STEELPARK Košice - park vedy a výskumu

• Je to park vedy a zábavy. Prinášame malým i veľkým zážitok zo spoznávania. Ide o to, aby deti a mládež pri skúmaní vedeckých hypotéz a overovaní technických a prírodných zákonitostí napredovali, aby sa nenudili, ale zabávali. Interaktívna výstava ponúka návštevníkom aktívne hranie sa s vyše 50 exponátmi z oblasti optiky, biometrie, geológie, fyziky, chémie, strojárstva a ďalších.

• Tretí deň Erasmu - Vysoké Tatry

• Trasa Hrebienok - Rainerova chata

Nachádza sa v Malej Studenej doline a dostali sme sa k nej z Hrebienka zelenou značkou približne za 20 minút. V chatke zriadili informačné centrum Štátnych lesov Tatranského národného parku,  s možnosťou občerstvenia a zakúpenia suvenírov. Najväčšiemu záujmu sa teší malá expozícia starého horolezeckého materiálu, nosičských krosien rôzneho typu a lyží zo začiatku dvadsiateho storočia.

• Krajina čitateľov - príbehy knižných hrdinov

• Dňa 6. júna sa na našej škole uskutočnila aktivita s názvom Krajina čitateľov – príbehy knižných hrdinov. Prostredníctvom zaujímavých aktivít žiaci vstúpili do sveta knižných hrdinov, ktorých potom výtvarne spracovali.

• DEŇ DETÍ

• 1. jún je sviatkom všetkých detí. Tento rok ho naši žiaci oslávili v michalovských kasárňach, kde sa konal DOD pri príležitosti Medzinárodného dňa detí. Žiaci dostali sladkú odmenu, mali možnosť nazrieť do bojových vozidiel, obzrieť si ručné zbrane, výstroj vojaka, policajné autá a pozrieť si hasičskú techniku. Kto mal záujem mohol si vyskúšať niektoré vybavenia, ako napríklad ochranné helmy a vesty alebo si nechať namaľovať tvár maskovacími  farbami. Žiakom sa tento deň veľmi páčil a už teraz sa tešia na budúci rok.

• Žiak mesiaca MÁJ

• Žiakom mesiaca máj sa stal Kevin Horváth z 2. A triedy. Ocenenie si zaslúži za výborné výsledky vo vzdelávaní, svedomitú prípravu na vyučovanie, reprezentáciu školy v súťažiach. Je jednou z našich usilovných včeličiek, a preto si toto ocenenie právom zaslúži.