• Profil školy

• Naša škola je plnoorganizovanou základnou školou v obci Blatné Remety v okrese Sobrance. Budova školy je umiestnená pod vrcholmi Vihorlatských vrchov, uprostred východoslovenskej nížiny.  Nakoľko máme prírodu na dosah ruky, snažíme sa v deťoch pestovať environmentálne návyky, lásku k prírode.  Utvárame základy environmentálneho cítenia, chodíme s deťmi na účelové cvičenia do prírody, pozorujeme ju, sledujeme zmeny a premeny v nej.

Pravidelne uskutočňujeme zber papiera, elektroodpadov. Uskutočňujeme súťaže v oblasti recyklácií. Úspechy dosahujeme hlavne v umeleckých súťažiach.

Spoločne organizujeme nespočetne veľa školských akcií, ktoré získali dobré meno aj mimo obce. Úzko spolupracujeme  s obcou a aktívne sa zapájame aj do jej  diania.

Sme škola rodinného typu. Menší počet žiakov umožňuje individuálnejší prístup ku každému žiakovi. Nakoľko sme škola v blízkosti materskej školy, prestup dieťaťa do 1. ročníka je menej náročný,  deti prichádzajú do prostredia, ktoré im je známe. Žiaci 1. ročníka často navštevujú materskú školu a naopak. Deti z materskej školy zasa navštevujú "veľkú školu".

Výchovno-vzdelávacie aktivity prebiehajú podľa štátneho vzdelávacieho programu ISCED 1 a ISCED 2.  Využívame inovatívne digitálne technológie, zážitkové učenie, chodíme na exkurzie, navštevujeme divadelné predstavenia, kde sa žiaci oboznamujú s kultúrnym správaním na spoločenských podujatiach.

S vyučovaním cudzieho jazyka začínajú žiaci od tretieho ročníka.