• Didaktické hry

• Dňa 21.06.2022 sa uskutočnili v našej škole didaktické hry pre žiakov 1. - 4. ročníka. Boli zamerané na:

• riešenie mimoriadnych udalostí,

• zdravotnú prípravu,

• dopravnú výchovu,

• pohyb a pobyt v prírode a jej ochranu,

• výchovu k bezpečnému správaniu.

Za zdarný priebeh DH boli zodpovedné vyuč. 1. stupňa v spolupráci s PhDr. M. Ťahlovou.

• Výlet - Zemplínske múzeum v Michalovciach

• ZEMPLÍNSKE MÚZEUM  V  MICHALOVCIACH

Zemplínske múzeum v Michalovciach vzniklo v roku 1957 ako Zemplínske vlastivedné múzeum, od roku 1965 pôsobí pod dnešným názvom.

Múzeum sa od svojho vzniku zameriava na výskum a dokumentáciu prírody, pravekých a stredovekých dejín, histórie, kultúry a umenia regiónu Zemplína.

Žiaci našej školy  pod vedením p.uč.Schwarzovej a p.uč.Paľkovej navštívili múzeum a zamerali sa hlavne na etnografickú expozíciu.

Etnografická expozícia dokumentuje zaniknuté i zanikajúce ľudové remeslá dedinského obyvateľstva. Expozíciu tvoria samostatné celky - kováčstvo, vinohradníctvo, rybárstvo, hrnčiarstvo, spracovanie dreva, výroba textílií. Pozoruhodná je zbierka hrnčiarskych výrobkov dokumentujúca vývoj pozdišovského hrnčiarstva. Cenné sú aj exponáty dokladujúce vývoj techniky tkania na Zemplíne.

Naši žiaci sa oboznámili  s remeslami svojich predkov Rómov. Páčilo sa im aj interaktívne spracovanie problematiky a v závere si mali možnosť interaktívne obliecť aj rôzne ľudové kroje :-)

• Beseda - Šikanovanie

• V mesiaci jún sa na 1. stupni uskutočnila beseda na tému šikana. Beseda bola vedená takým spôsobom, aby sa žiaci mohli aktívne zapájať do besedy formou rôznych aktivít. Pani uč. Mattová Schönová a soc. pedagogička Mariana Ťahlová opísali žiakom rôzne druhy šikanovania. Je veľmi dôležité hovoriť o týchto skutočnostiach, aby vedeli žiaci správne reagovať a čo je hlavné, aby sa vyhýbali tomuto problému.

• Humenský kaštieľ

• Dňa 10.6.2022 sa žiaci 7. a 9. ročníka  pod vedením p.uč.Schwarzovej  a p.uč.Paľkovej zúčastnili exkurzie do Humenného. Ich cieľom bol kaštieľ .

Kaštieľ v Humennom je národnou kultúrnou pamiatkou a sídlom múzea. Momentálne je tam aj expozícia  Z dejín Rómov na Slovensku. Vo výklade sa žiaci našej školy dozvedeli nové informácie

o pôvode Rómov, o ich životnom štýle, o typických remeslách, o kultúre a umení. Získané poznatky si mohli overiť v zadaniach, ktoré následne dostali. Obzreli si aj umelecko – historickú expozíciu.

Žiaci odchádzali z exkurzie obohatení  novými poznatkami a zážitkami .

Žiaci odchádzali z exkurzie obohatení  novými poznatkami a zážitkami .

• Spolupráca s Centrom pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie (CPPPaP) v Michalovciach

• Základná škola v Blatných Remetách nadväzuje úzku spoluprácu i s Centrom pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie (CPPPaP) v Michalovciach , ktoré poskytuje komplexnú psychologickú, špeciálno-pedagogickú, diagnostickú, výchovnú, poradenskú a preventívnu starostlivosť v oblasti optimalizácie osobnostného a vzdelávacieho vývinu, starostlivosti o rozvoj nadania a eliminovania porúch vývinu nadobudnutých vplyvom sociálne znevýhodneného rodinného prostredia.

• Medzinárodný deň detí

• Medzinárodný deň detí je sviatok, na ktorý sa žiaci našej školy veľmi tešia . Preto si učitelia na jeho príprave dávajú obzvlášť záležať, aby mali deti rok čo rok postarané o prekvapenie i zábavu.

Na pôde našej školy nás pri tejto príležitosti navštívili dobrovoľní hasiči DHZ Veľké Revištia, ktorí okrem iného predviedli aj ukážky zo svojej činnosti.

Aj sprievodné akcie ako diskotéka a zábavné aktivity v triedach s triednymi učiteľmi zožali medzi deťmi veľký úspech a zábavu. Úsmev na ich tvári a radosť v očiach sú tou najlepšou odmenou pre všetkých, ktorí sa na príprave MDD každoročne podieľajú.

Na všetky deti nakoniec čakala pri okienku jedálne aj chutná maškrta.