• Medzinárodný deň školských knižníc

• Žiaci našej školy sa zapojili do  17. ročníka celoslovenského projektu "Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice" k Medzinárodnému dňu školských knižníc dňa 25. októbra 2021.

Téma: „Radostná podpora zážitkového učenia školskou knižnicou" .

Názov podujatia: „Život KATICI a dnešný život Rómov.“

Priebeh podujatia:

1.Oboznámenie žiakov s históriou Medzinárodného dňa školských knižníc

2. Informácie o živote a tvorbe Kataríny Taikonovej

3. Rozhovor o príbehoch z knihy Katici a poslanie pre dnešok

4. Rómske piesne v interpretácii žiakov 7.A a 8,A

5. Prezentácia – pozvánka do knižnice pre žiakov 1. a 2. ročníka , následná návšteva knižnice,    výstavka   kníh

6. Čítanie príbehov z knihy Katici a rozhovor o postavách a živote Rómov v minulosti a dnes pre žiakov 3. a 4. ročníka.

7. Prezentovanie ilustrácii z knihy, ktoré počas podujatia kreslili žiačky 7.A triedy

Atmosféru z podujatia si môžete pozrieť v galérii.

• O troch grošoch

• Táto aktivita bola zameraná na rozvoj finančnej gramotnosti u žiakov našej školy. Žiaci 1. - 4. roč. boli motivovaní rozprávkou O troch grošoch, ktorú si pozreli na interaktívnej tabuli. Následne vymaľovali mince a vytvorili plagáty.

• Záložka do knihy spája školy 2021/2022

• Žiaci našej školy sa zapojili do 12. ročníka česko – slovenského projektu Záložka do knihy spája školy: Očarujúci svet knižných príbehov, rozprávok a básní . Zhotovili záložky a zrealizovali sme ich zaslanie partnerskej škole Rudinská v okrese Kysucké Nové Mesto. Žiaci mohli pri výrobe využiť svoju kreativitu a predstavivosť.

• Október - Mesiac úcty k starším

• Dňa 20.10.2021 si pripomenuli žiaci našej školy ako prejavovať úctu k starším nielen v októbri, ale aj počas celého roka prostredníctvom rozhlasovej relácie, ako aj iných aktivít. Žiaci vymaľovali obrázky dedka a babky a vytvorili obrázky starých rodičov z farebného papiera. Aktivity sa žiakom páčili, cieľ bol splnený.

• Čarokrásna jeseň

• Čarokrásna jeseň očarila žiakov našej školy svojimi farbami a ich šikovnosťou a tvorivosťou vznikli v týždni od 11.10. - 15.10.2021 rôzne výtvarné práce, ktorými skrášlili interiér školy a svoje triedy. Stvárnené čaro jesene si môžete pozrieť vo fotogalérii.

• Najkrajšia tekvica

• V dňoch od 11. 10. - 15.10.2021 sa uskutočnila na našej škole súťaž Najkrajšia tekvica. Do súťaže sa zapojili žiaci 1. - 4. ročníka a vytvorili krásne práce, ktoré si môžete pozrieť vo fotogalérii. Všetky tekvice boli krásne, takže boli odmenení všetci žiaci, ktorí sa do tejto súťaže zapojili. Za svoje práce dostali sladké odmeny.

• Slávik Slovenska 2021

• Na našej škole sa uskutočnilo školské kolo celoštátnej speváckej súťaže detí a mládeže v interpretácii  slovenskej ľudovej piesne SLÁVIK SLOVENSKA. Naši žiaci súťažili v dvoch kategóriách. Trojčlenná porota zhodnotila výkon našich „ slávikov“ a rozhodla takto:

Prvá kategória :

1. miesto Milan Balog 4.A

2.miesto Pavol Cifra 3.A

3.miesto  Zuzana Beňaková , Erika Gunárová, Klaudia Gunárová 1.A

Druhá kategória :

1. miesto Eduard Ďuraško 7.A

2. miesto  Vanesa Kirvejová 5.A

3. miesto  Jozef Gábor 9.A

Víťazi školského kolo postupujú do okresného kola .

Gratulujeme!

• Deň úsmevu

• Žiaci prvého stupňa si Deň úsmevu pripomenuli tvorením smajlíkov. Tento deň je určený na dobré skutky, dobrú náladu a na pochopenie sily úsmevu, ktorý robí naše dni krajšími. Kreslením, maľovaním a strihaním smajlíkov žiaci poslanie tohto dňa naplnili a úsmevy nielen rozdávali, ale aj vo veľkom množstve prijali.