• Vedenie školy

• Ing. Monika SchwarzováZástupca riaditeľa školymo73@azet.sk
    •   Rada školy

•

Rada školy je iniciatívny a poradný samosprávny orgán podľa zákona č. 596/2003 o štátnej správe v školstve a školskej samospráve, ktorý vyjadruje a presadzuje verejné záujmy a záujmy žiakov, rodičov, pedagogických zamestnancov a ostatných zamestnancov školy        v oblasti výchovy a vzdelávania. Plní funkciu verejnej kontroly, posudzuje a vyjadruje sa  k činnosti školy.

1. Rada školy:

a) uskutočňuje výberové konanie na vymenovanie riaditeľa školy podľa osobitného predpisu,

b) navrhuje na základe výberového konania kandidáta na vymenovanie do funkcie riaditeľa,

c) predkladá návrh na odvolanie riaditeľa alebo sa vyjadruje k návrhu na odvolanie riaditeľa; návrh na odvolanie riaditeľa predkladá vždy   s odôvodnením,

d) vyjadruje sa ku koncepčným zámerom rozvoja školy, k návrhu na zrušenie školy a ku skutočnostiam podľa osobitného zákona.

2. Rada školy je schopná uznášať sa, ak je na jej zasadnutí prítomná nadpolovičná väčšina všetkých členov. Na platné uznesenie rady školy je potrebný nadpolovičný počet hlasov prítomných členov rady. Na platné uznesenie rady školy vo veci vymenovania, odvolania alebo potvrdenia riaditeľa vo funkcii je potrebný nadpolovičný počet hlasov všetkých členov rady. Zasadnutie rady školy je verejné, ak rada školy dvojtretinovou väčšinou hlasov všetkých členov nerozhodne inak.

3. Náklady na činnosť rady školy sa uhrádzajú z rozpočtu školy.

4. Rada školy sa skladá z 11 členov. Za ustanovenie rady školy zodpovedá zriaďovateľ.

Členom rady školy je:

a) 1 zvolený zástupca pedagogických zamestnancov základnej školy

b) 1 zvolený zástupca pedagogických zamestnancov materskej školy

c) 1 zvolený zástupca nepedagogických zamestnancov školy

d) 1 zvolený zástupca rodičov detí materskej školy

e) 3 zvolení zástupcovia rodičov základnej školy

f) 4 delegovaní zástupcovia zriaďovateľa

5. Funkčné obdobie rady školy je štyri roky.